کرسی های تلاوت مجلسی این هفته درپنج مسجد تهران برگزارمی شودبه گزارش روزیکشنبه ایرنا کرسی‌های تلاوت مجلسی به همت دارالقرآن نفحات‌القرآن در راستای پیروی از منویات مقام معظم رهبری درباره برپایی کرسی‌های تلاوت قرآن کریم از ابتدای فروردین سال ۱۳۹۵ آغاز شده است.
این طرح به تدریج با تبلیغاتی که در فضای مجازی و خبرگزاری‌ها صورت گرفت، فعالیت آنان در سطح شهر تهران، آتش به اختیار گسترش یافت.
براساس این گزارش تلاوت مجلسی امشب (یکشنبه 8 بهمن ) پس از نماز عشا با تلاوت هادی ربیعی در مسجد الغدیر واقع در تهرانسر، شهرک دریا برگزار می شود.
فردا شب ( دوشنبه 9 بهمن) پس از نمازعشا با تلاوت محسن قاسمی قاری ممتاز کشورمان در مسجد جامع رسول اکرم واقع در تهرانسر برگزار خواهد شد.
همچنین در روز پنجشنبه (12 بهمن ماه ) تلاوت مجلسی قران کریم بعد از نماز عشا با تلاوت حسین شالچی در مسجد انصارالحجه ، ایستگاه مخبر، برگزار می شود.
در روز شنبه (7 بهمن ) کرسی های تلا وت مجلسی در مسجد النبی(ص) واقع در تهرانسر، شهرک پاسداران با تلاوت محمد پورعاشوری و با تلاوت مسعود موحدی راد در مسجد امام علی النقی واقع در خاوران، نرسیده به امام علی؛ خ تفرشی برگزار شده است .
در این کرسی ها برگه های تدبر و تفسیر آیات میان مستمعین توزیع میگردد. همچنین به کودکان و نوجوانان حاضر در کرسی فقط به خاطر حضور در مسجد جوایزی اهدا می شود.
همچنین از این هفته طرح حفظ موضوعی، ویژه جوانان و نوجوانان مساجد به این صورت که دفترچه های حفظ موضوعی بین داوطلبان توزیع شده و سپس بصورت هفتگی از میزان پیشرفت سوال می شود و در پایان هرفصل به نفرات برتر کمک هزینه سفر مشهد مقدس و جوایز نفیس دیگر تقدیم خواهد شد.
پخش زنده کرسی‌ها از طریق نرم افزارهای اینستاگرام در صفحه nafahat.video@ و برنامه لحظه نگار است که قرآن دوستان می‌توانند با مراجعه به این دو برنامه به صورت زنده از نفحات و نغمات آیات الهی بهره مند شوند.
علاقه‌مندان برای دستیابی به تلاوت‌ها و گزارش‌های تصویری این کرسی‌های تلاوت به کانال تلگرامی نفحات‌القرآن به نشانی nafahatalquran@ مراجعه کنند.
همچنین مساجدی که خواستار برگزاری این کرسی‌های تلاوت هستند، می‌توانند با شماره 09128046843روابط عمومی دارالقرآن نفحات‌القرآن تماس گرفته و برای برگزاری این کرسی‌های تلاوت در مسجد خود اعلام آمادگی کنند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سید جواد آل داود**انتشار: موسی فعالیان
تهرام/7243//1539انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید