پذیرش بیش از 500 اثر در دبیرخانه جشنواره قرآن وعترت سیستان وبلوچستانحسین مسگرانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاقه مندان تا 30 دی ماه فرصت داشتند تا آثار خود را در بخش های فیلم قرآن و عترت، نمایش خیابانی، حفظ و قرائت قرآن کریم، انتخاب مقاله، گزارش، خبر و عکس خبری، مسابقات هنرهای تجسمی و آواها و نغمات قرآنی به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.
وی افزود: 38 فیلم در بخش داستانی، هشت فیلم در بخش مستند و 26 فیلم در بخش انمیشین و 19 متن نمایش خیابانی و کوتاه قرآن به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.
وی تصریح کرد: دبیرخانه این جشنواره همچنین در بخش هنرهای تجسمی 220 اثر عکس، 30 اثر خوشنویسی، 100 اثر پوستر و در بخش خبری بیش از 75 مقاله، گزارش، خبر و عکس خبری دریافت کرده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: علاوه بر آثار ارسالی ذکر شده در بخش مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم 70 نفر در رشته اذان و در بخش آواها و نغمه های قرآنی سه گروه در رشته سرود، چهار گروه در رشته تواشیح و 13 نفر در رشته ابتهال نام نویسی کردند.
وی افزود: سلسله برنامه های هفته قرآن و عترت استان در بخش های مختلف از اوایل بهمن آغاز شده و تا اوایل اسفند ماه ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: جشنواره فیلم قرآن و عترت سیستان و بلوچستان به مدت 2 روز اخیرا به میزبانی چابهار برگزار شد.
4032**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید