مدارس چهارمحال و بختیاری فردا (دوشنبه) تعطیل است/ شروع کار ادارات ساعت 9 صبحبه گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری شامگاه یکشنبه با اعلام این مطلب افزود: مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهرستانهای 9 گانه استان به دلیل بارش برف همراه با کولاک و لغزندگی معابر تعطیل است.
بر این اساس، یکهزار و 800 واحد آموزشی در سطح استان فردا دوشنبه بدلیل سرما و یخبندان تعطیل است.
مدارس استان امروز یکشنبه نیز بدلیل سرما و لغزندگی معابر با یک ساعت تاخیر آغاز شد.
همچنین به دلیل بارش برف همراه با برودت هوا ساعت شروع کار ادارات استان فردا دوشنبه از ساعت 9 صبح خواهد بود.
بارش برف همراه با کولاک از روز شنبه تاکنون در بیشتر مناطق استان چهارمحال و بختیاری جریان دارد، این بارش ها طی 2 روز گذشته تاکنون در شهرهای استان تا 10 سانتی متر و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی حدود 40 سانتی متر گزارش شده است.
رئیس پلیس راه استان چهارمحال وبختیاری نیز گفت: با توجه به بارش برف، تردد خودرو در گردنه های استان به خصوص گردنه چری و شاه منصوری شهرستان کوهرنگ با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
سرهنگ رحمت الله نجفی افزود: هم اکنون به دلیل بارش برف و کولاک استفاده از زنجیر چرخ و چراغ مه شکن اجباری در گردنه ها اجباری است.
وی گفت: هم اکنون محورهای بروجن – لردگان به خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد، کوهرنگ به مسجد سلیمان و محور فارسان به دلیل بارش برف و کولاک لغزنده است.
وی داشتن زنجیر چرخ، رعایت فاصله طولی، روشن بودن چراغ خودرو ها هنگام حرکت، پرهیز از سرعت غیر مجاز و احتیاط هنگام توقف برای بستن زنجیر چرخ در بیرون از جاده را الزامی دانست.
معاون سازمان هواشناسی چهارمحال وبختیاری نیز گفت: با توجه به ورود موج سوم بارش از بعد ازظهر امروز یکشنبه به استان در بیشتر نقاط استان شاهد بارش برف هستیم.
مهرداد قطره افزود: این بارش ها تا اواخر وقت امشب ادامه دارد و اوایل صبح فردا (دوشنبه) این سامانه از استان خارج و با خروج سامانه، کاهش محسوس دما پیش بینی می شود که موجب یخبندان و لغزندگی معابر می شود.
همچنین مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری نسبت به سقوط بهمن در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان هشدار داد.
خبرنگار:سمیه پناهنده**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
7360/6021انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید